02.08.201820:35

19. augustil võõrsil Lätiga peetavaks EM-valikmänguks valmistuv Eesti rahvuskoondis alistas täna Rakveres kontrollmängus Slovakkia 3:0 (25:20, 28:26, 25:17). Treenerite kokkuleppel mängitud lisageimi võitsid külalised 25:21.

Eesti koondis alustas Rakvere spordihalli kogunenud 300-pealise publiku ees mängu algkooseisus sidemängija Kert Toobal, diagonaalründaja Renee Teppan, nurgaründajad Robert Täht ja Andrus Raadik, temporündajad Henri Treial ja Timo Tammemaa ning liberona Rait Rikberg.

Esimest geimi alustasid külalised veidi paremini ja nii jäid meie mehed esialgu paaripunktilisse kaotusseisu, aga geimi keskpaigast alates suudeti vahe enda kasuks pöörata ning otsustavatel punktidel oli Eesti juba selgelt kindlam. Kõige rohkem punkte - 5 - panustas Henri Treial, 4 lisasid Raadik ja Teppan. Võrreldes slovakkidega olime selgelt paremad servi vastuvõtul, protsendid meil 62, vastastel vaid 29.

Teises geimis tuli diagonaalründaja kohale Teppani asemel Oliver Venno, hiljem sekkusid ka Silver Maar ja Stefan Kaibald. See geim oli tasavägisem, erinevalt esimesest suutis Eesti oma paremuse maksma panna alles päris viimastel otsustavatel punktidel. Pika geimi resultatiivseim oligi Venno 5 punktiga, võrdselt 4 punkti jäi kolme erineva mehe - Tammemaa, Täht ja Treial - arvele. Sidemängija Kert Toobal tõi selles geimis tervelt 3 blokipunkti!

Kolmandat geimi alustasime koosseisus Toobal, Täht, Kaibald, Treial, Aganits, Venno. Rikbergi vahetas puhkama Maar. See geim tuli kõige selgema punktivahega, suurima panuse andis Robert Täht 7 punktiga. Kaibald lisas 4 ja Aganits 3 punkti.

Kolme geimi kokkuvõttes oli Eesti resultatiivseim Täht 13 punktiga (+6, kuskuures 15 tõstest lõi mees maha 11 ehk rünnakuprotsent 73). Henri Treial lisas 10, Oliver Venno 6 ja Timo Tammemaa 5 punkti. Vastaste parim oli Matej Patàk 7 punktiga.

Eesti koondis ületas slovakke kõigi näitajate poolest. Servi vastuvõtt meie kasuks 51% vs. 32%, rünnakute efektiivsus 50% vs. 38%, serviässad 6 vs. 4, blokipunktid 9 vs. 3. Eesti koondise kõigist blokipunktidest kolmandiku tõi Kert Toobal!

Treenerite kokkuleppel mängiti lisaks veel ka neljas geim. Eesti algkoosseis selles geimis: Markkus Keel, Henri Treial, Andri Aganits, Albert Hurt, Stefan Kaibald, Oliver Venno ja Silver Maar. Kaotasime lisageimi 21:25. Meie parimatena tõid Venno 5 ja Hurt 4 punkti.

Järgmine kontrollmäng samade vastastega Rakvere spordihallis homme, reedel kell 17:30.