30.10.201814:05
Gheorghe Cretust sai Rzeszowi Asseco Resovia juhendaja.

Eile sai avalikuks uudis, et Eesti rahvusmeeskonna peatreener Gheorghe Crețu asub juhendama Poola tippklubi Rzeszowi Asseco Resoviat. Koos Crețuga läks Resoviasse abitreeneriks meie rahvusmeeskonna statistik Alar Rikberg. Resovia vallandas kehvade tulemuste tõttu senise peatreeneri Andrzej Kowali.

Täna klubis toimunud pressikonverentsil ütles Crețu, et ei pidanud sellist pakkumist saades kaua ootama. "Mul on suur au selle klubi juures töötada, see on mulle huvitav väljakutse. Kuigi klubi jaoks on säärane olukord kindlasti ebameeldiv, samas, spordis tuleb selliseid asju ette. Seda pakkumist saades ma kaua mõtlema ei pidanud ja võtsin selle vastu. Tunnen hästi siinset olustikku ja mängijaid, sest olen selle klubi vastu mitu aastat mänginud," rääkis ta. "Nii klubil kui meeskonnal on kõik eeldused eduks, kuigi Poola liiga on muutunud väga tasavägiseks ja sündinud on mitmeid üllatusi. Mäletan Lubini aegadest hästi, mis tunne on nii-öelda väiksematel klubidel Resovia-suguste suurte vastu mängida. Olin juba hommikusel jõutreeningul kohal ja suhtlesin seal ka mängijatega põgusalt ning teen seda lähiajal veel," lisas Crețu.

Nädalavahetusel seisab meeskonnal ees juba esimene kohtumine uue juhendaja käe all, kui laupäeval kohtutakse Bedziniga. Resovia on Poola kõrgliigas seni kaotanud kõik neli kohtumist ja ollakse viimasel, 14. kohal.

Resovia näol on tegu seitsmekordse Poola meistriga, Meistrite liigas on saadud kahel korral hõbe (viimati aastal 2015).

Crețu on Poolas juhendanud varemgi, viimati oli ta aastatel 2014-2017 Lubini Cupurmi peatreener, varasemalt on ta olnud ka Olsztyni eesotsas (2010-2011). Eelmise hooaja alguses tegutses Crețu Venemaa tippklubi Belgorodi Belogorje juhendajana.

Lisaks mängib Poolas Lubini Cuprumis koondise kapten Kert Toobal, samas klubis on abitreeneriks koondise abitreener Rainer Vassiljev ning ÜKE-treener Mirko Fasini. Belchatowi Skras mängib rahvusmeeskonna diagonaalründaja Renee Teppan.

Kommenteeri uudist

Crețust sai Poola tippklubi peatreener: seda pakkumist saades ma kaua ei mõelnud