14.01.201615:55
Eelmise hooaja võitja Neemeco

Credit24 Rahvaliiga 14. hooaja kulminatsioonini on jäänud veidi enam kui kaks kuud. Osas regionaalsetes tugevusgruppides on alustatud play-off kohtumistega, teistes on veel käsil alagrupimängud. Kõigi võistkondade siht on aga üks: jõuda 25.-26. märtsil toimuvale finaalturniirile.

Meeste esimese tugevusgrupi põhiturniiril on poolel maal liidriohjad haaranud tiitlikaitsja Neemeco, kellelt on senise kolme mänguga suutnud punkti röövida vaid mullune finaalivastane VK Tõusev. Küll peab Neemeco ülejäänud hooaja hakkama saama sidemängija Frederick Kalmbergita, kes astus isiklikus karjääris suure sammu edasi, liitudes Saja Liigas palliva TTÜ-ga. Seitsmest Credit24 Rahvaliiga esimeses tugevusgrupis mängivast võistkonnast pole seni ainsana suutnud punktiarvet avada Pärnu VK/SK. 

Naiste seas on eelmise hooaja pronksmedalist Ülenurme kogunud viie mänguga 12 punkti. Tiitlikaitsja Peetri VK-l ja Neemeco/E-Service’il on neljast mängust kümme punkti. Ühe enampeetud mängu juures on Sparta naiskonnal samuti kümme punkti.

Nagu võrkpallisõbrad hästi teavad, on sellest hooajast eraldi turniir ka segavõistkondadele. Esimeses tugevusgrupis on võimsalt startinud Hiiumaa, kes pole senise viie mänguga loovutanud ühtegi punkti. Ainsana on suutnud neilt geimi näpsata turniiritabelis teist kohta hoidev Neemeco.

Kõigi tugevusgruppide tulemustega saavad võrkpallisõbrad tutvuda SIIN.

Esmakordselt sarja ajaloos toimub finaalturniir kahepäevasena, mis annab mängijatele ja pealtvaatajatele võimaluse veidi rahulikumas tempos Credit24 Rahvaliiga kõige tulisemaid mänge jälgida. Finaalturniiri esimesel päeval toimuvad kolmandate tugevusgruppide ja naiste teise tugevusgrupi finaalmängud. Et võimalikult palju vältida finaalmängude kattumist (segavõistkonnas mängivad pallurid võivad teadupärast kuuluda ka ühe meeste või naiste võistkonna koosseisu), selguvad avapäeval ka segavõistkondade tugevama grupi parimad.

Eelmisel hooajal osales Credit24 Rahvaliigas 187 võistkonda, tänavu on nende arv seitsme võrra suurenenud.

 

Kommenteeri uudist

Credit24 Rahvaliigas algavad peagi otsustavad mängud