29.01.201610:15

Credit24 Rahvaliiga 14. hooaja võitjad selguvad juba vähem kui kahe kuu pärast. Sel korral võõrustab parimate harrastusvõrkpallurite võistkondade finaalturniiri Viljandi. Otsustavad mängud toimuvad 25.-26. märtsil.

Esmakordselt sarja ajaloos toimub finaalturniir kahepäevasena, mis annab mängijatele ja pealtvaatajatele võimaluse veidi rahulikumas tempos Credit24 Rahvaliiga kõige tulisemaid mänge jälgida. Finaalturniiri esimesel päeval toimuvad kolmandate tugevusgruppide ja naiste teise tugevusgrupi finaalmängud. Et võimalikult palju vältida finaalmängude kattumist (segavõistkonnas mängivad pallurid võivad teadupärast kuuluda ka ühe meeste või naiste võistkonna koosseisu), selguvad avapäeval ka segavõistkondade tugevama grupi parimad.

Praeguseks hetkeks on osas regionaalsetes tugevusgruppides alustatud play-off kohtumistega, teistes on veel käsil alagrupimängud. Kõik finaalturniirile pääsejad peavad selged olema hiljemalt 21. märtsiks.

Meeste esimese tugevusgrupi põhiturniiril on poolel maal liidriohjad haaranud eelmise hooaja teise koha võistkond VK Tõusev, kes on kogunud nelja mänguga üheksa punkti. Neile hingab kuklasse tiitlikaitsja Neemeco, kel on ühe vähempeetud matši juures kaheksa punkti. Seitsmest Credit24 Rahvaliiga esimeses tugevusgrupis mängivast võistkonnast pole seni ainsana suutnud punktiarvet avada Pärnu VK/SK.

Naiste seas on esikohal tiitlikaitsja Peetri VK, kelle kuue mängu punktisaldo on 16. Ühtegi kaotust nad sel hooajal saanud ei ole, viiegeimilise lahingu on suutnud Peetri naiskonnale pakkuda Mectus Tartu/TKSK ja Sparta. Teisel kohal on eelmise hooaja pronksmedalist Ülenurme, kes on kogunud viie mänguga 12 punkti.

Nagu võrkpallisõbrad hästi teavad, on sellest hooajast eraldi turniir ka segavõistkondadele. Esimeses tugevusgrupis mängivad kuus võistkonda omavahel kaheringilise põhiturniiri, mille lõppedes pääsevad neli paremat otse finaalturniirile. Tabeliliider on Hiiumaa, kes on seitsme mänguga kogunud 18 punkti. Senise ainsa kaotuse said nad Neemecolt, jäädes neile teises ringis 1:3 alla. Neemeco ongi kuuest mängust kogutud 15 punktiga teisel positsioonil. Kolmas on praegu seitsme punktiga VK Ülenurme/Simba ja neljas kuue punktiga (mõlemad kuuest mängust) VK Kramp.

Kõigi tugevusgruppide tulemustega saavad võrkpallisõbrad tutvuda SIIN.

Eelmisel hooajal osales Credit24 Rahvaliigas 187 võistkonda, tänavu on nende arv seitsme võrra suurenenud.

 

 

Kommenteeri uudist

Credit24 Rahvaliiga parimad selguvad Viljandis