23.03.201612:50

Reedel ja laupäeval ehk 25. ja 26. märtsil kulmineerub Viljandi spordihoones harrastusvõrkpallureid ühendava Credit24 Rahvaliiga 14. hooaeg. Võitjad selguvad kolmes meeste ja naiste tugevusgrupis ning kahes segavõistkondade grupis.

„Aastatega on Credit24 Rahvaliiga populaarsus aina suurenenud, mille tõestuseks on see, et esmakordselt toimub finaalturniir kahepäevasena ja esimest korda selguvad parimad ka segavõistkondade arvestuses. Nädalalõpp toob Viljandisse Eesti erinevaist paigust 32 võistkonda ligi poole tuhande võrkpalluriga,” rääkis Credit24 Rahvaliiga projektijuht Mihkel Sagar.

Ka Credit24 Eesti juhi Mihkel Karu sõnul on kõnekas fakt, et väiksemas mastaabis alustatud Credit24 Rahvaliiga projekt on aasta-aastalt kasvanud pea 200 võistkonnani. „See annab indu võistlust veel suuremalt teha. Selle hooaja muudatused ja esimest korda kahepäevasena toimuv finaalturniir on ilmsed näited, et võrkpall on harrastajate seas tõusvas trendis ja teeme õiget asja,” sõnas Karu. Ta lisas, et on tore näha paljusid võistkondi, kes võtavad osa juba mitmendat aastat ning on leidnud sõpruskonnas hea ajaviite ja sportliku hobi.

Käesolev Credit24 Rahvaliiga hooaeg startis 194 võistkonna osalusel sügisel, praeguseks on seljataha jäänud nii põhiturniiri kui ka play-off kohtumised ja ees ootavad otsustavad finaalmängud. Kõigis tugevusgruppides toimuvad esmalt poolfinaalkohtumised ja seejärel pronksi- ning finaalmäng. Kohtumised peetakse kolme geimivõiduni (25 punkti), vajadusel toimuv viies geim mängitakse 15 punktini. Mõlemal päeval on kavas 16 matši.

Mängud saavad Viljandi spordihoones hoo sisse reedel kell 10:00 startivate naiste ja meeste kolmanda tugevusgruppide poolfinaalidega. Lisaks neile selguvad reedel medaliomanikud naiste teises ja segavõistkondade esimeses tugevusgrupis.

Laupäeval algavad mängud samuti kell 10:00 ja õhtu lõpuks on selged meeste ja segavõistkondade teise tugevusgrupi ning meeste ja naiste esimese tugevusgrupi parimad ehk Credit24 Rahvaliiga tänavused võitjad. Eelmise aasta esikohta asuvad Viljandis kaitsma meeste seas Neemeco ja naistest Peetri VK/Rae.

Saali pääsevad võistkonnad mõlemal päeval alates 09:30st, võistluspäeva orienteeruv lõpp on 20:00, ent see sõltub paljuski sellest, kui pikaks matšid kujunevad. Kõigil võistkondadel tuleb kaasa võtta enda soojenduspallid ja kuna võistluspäevad on tihedad, tuleks võistkondadel teha soojendusvõimlemine spordihoone fuajees või väljakute ääres.

Pärast tuliste võrkpallilahingute lõppu toimub mõlemal päeval pubis Suur Vend ka ürituse ametlik afterparty. Reedene üritus kannab pealkirja „Suusabaasis on tantsupidu”, kus muusikat mängib DJ Marko Pille, laupäeval esineb ansambel Günf.

 

Ajakava

Reede, 25. märts

Aeg Esimene väljak Teine väljak Kolmas väljak
10:00  VK Kramp Vanamehed - Pommirühm 2 (M III tugevusgrupp)  Guwalda - WikiWorld (M III)  Must Mamba - VK Narva (N III)
11:45  Retro - Lasva (N II)  Võru Vald - Server (N II)  Päri - Selver Aleksander (N III)
13:30  Neemeco - Savi (Sega I)  M III pronksimäng  Hiiumaa - VK Ülenurme/Simba (Sega I) 
15:15  N II pronksimäng  M III finaal  N III pronksimäng
17:00  N II finaal  Sega I pronksimäng  N III finaal
18:45    Sega I finaal  
20:00  Autasustamine  Autasustamine  Autasustamine

 

Laupäev, 26. märts

Aeg Esimene väljak Teine väljak Kolmas väljak
10:00  Peetri VK/Rae - Neemeco/E-Service (N I)  Ülenurme - Mectus Tartu/TKSK (N I)  Varbla SS/Jagudi Mets - Kaarma (M II)
11:45  Neemeco - VK Kramp (M I)  VK Tõusev - Retro 1 (M I)  Akademos - Saaremaa SK (M II)
13:30  Kaitsevägi - Tarvastu (Sega II)  N I pronksimäng  C-Connect - SANDPIT (Sega II)
15:15  M I pronksimäng  N I finaal  M II pronksimäng
17:00  M I finaal  Sega II pronksimäng  M II finaal
18:45    Sega II finaal  
20:00  Autasustamine  Autasustamine  Autasustamine

 

Algusajad võivad muutuda vastavalt sellele, kuidas varasemad mängud lõppevad.

 

 

Kommenteeri uudist

Credit24 Rahvaliiga meistrid selguvad juba sel nädalalõpul Viljandis