11.03.201819:10
Saaremaa võistkond. Foto: Saaremaa VK Facebook

Täna sai selgeks Credit24 Meistriliiga põhiturniiri võitja ja sellega ühes finaalturniiri toimumispaik. Esimesena lõpetas põhiturniiri liigas esimest aastat mängiv Saaremaa VK, kes alistas viimases kohtumises võõrsil 3:0 (27:25, 30:28, 25:17) Jelgava Biolarsi. Finaaltuniir peetakse Kuressaares 23.-24. märtsil. Selgeks said ka veerandfinaalide paarid ja Eesti meistrivõistluste asetused.

Saaremaa kogus 26 mänguga 69 punkti. Teiseks jäi Pärnu, kes lõpetas põhiturniiri 68 punktiga. Kolmanda koha kindlustas juba laupäeval Bigbank Tartu, neljandaks jäi Jekabpilsi Luši ja viiendaks Selver Tallinn. Kuuendana pääses play-offi Rakvere VK, seitsmendana RTU/Robežsardze ning viimasena Jelgava.

Veerandfinaalid peetakse kahe võiduni, veerandfinaalide kuupäevad on 15. ja 17. märts, vajadusel toimub 18. märtsil otsustav kohtumine (kõrgema asetusega meeskonna kodusaalis). Veerandfinaali pääsevad kaheksa paremat meeskonda ja veerandfinaalpaarid moodustuvad vastavalt põhiturniiri kohtadele: 1. vs 8., 2. vs 7., 3. vs 6., 4 . vs 5.

Veerandfinaalide paarid: Saaremaa vs Jelgava, Pärnu vs RTU, Bigbank Tartu vs Rakvere ning Jekabpils vs Selver Tallinn.

Jelgava vastu oli täna Saaremaa parim 24 punktiga (+13) Siim Põlluäär. Saaremaa vastuvõtt oli 70,3%, rünnakuprotsent 49,5%. Blokist teeniti 12 punkti, serviga 5 (vigu kogunes 15). Jelgava edukaim oli 13 punktiga (+5) Vitalijs Cinne. Vastuvõtuprotsent oli 69,7, rünnakuprotsent 41,4. Blokipunkte kogunes 5, servipunkte 4.

Pärnu sai täna oma viimasest vastasest Selver Tallinnast jagu 3:1 ( 27:25, 25:15, 16:25, 25:19). Edvinas Vaškelis tõi Pärnu parimana 17 punkti (+4). Pärnu vastuvõtt oli 71,6%, rünnak 52,9%. Blokipunkte teeniti 5, servipunkte 11. Selveri edukaimaks kerkis 12 punktiga (+2) Albert Hurt. Selveri meeskonna vastuvõtt oli 47,9%, rünnak 36,4%. Blokist saadi 10 silma (neist 4 läks Kaupo Kivisilla nimele), servilt tuli punkte 6.

Rakvere VK lõpetas põhiturniiri 3:0 (25:21, 25:13, 25:18) võiduga Daugavpilsi Ülikooli üle ja TTÜ kaotas 1:3 (26:24, 23:25, 22:25, 16:15) RTU/Robežsardzele.

Bigbank Tartu alistas õhtu viimases mängus Jekabpilsi Luši 3:2 (22:25, 23:25, 25:23, 25:21, 15:13).

Ühtlasi said tänasega selgeks pärast Credit24 Meistriliiga finaalturniiri peetavate Eesti meistrivõistluste asetused. Credit24 Meistriliiga võitja Saaremaa VK tagas koha otse poolfinalis. Veerandfinaalide paarid on: Pärnu VK - TTÜ, Bigbank Tartu - Järvamaa VK ja Selver Tallinn - Rakvere VK.

Credit24 Meistriliiga ajakava näeb SIIT ja tabeliseisu SIIT.