16.06.202014:00

  Euroopa Võrkpalliliit (CEV) võttis vastu otsuse tühistada kõik noorteklasside Euroopa meistrivõistluste valikturniirid, põhjuseks koroonaviirusest tingitud olukord Euroopas. Finaalturniiridele pääsemine otsustatakse vastavalt Euroopa edetabeli kohtadele.

  Suur osa koondiseid poleks saanud kehtestatud reisipiirangute ja muude eritingimuste tõttu reisida, samuti on hetkel keeruline turniiride korraldamine.

  "Selle otsuse langetamine ei tulnud kergelt, sest meie peamine eesmärk on võrkpalli mängida. Suhtluses alaliitudega saime tagasisidet, et antud olukorras pole turniiride korraldus ega neil osalemine paljude jaoks võimalik ja olime kahjuks sunnitud nii otsustama," seisab CEVi teates.

  Eestis pidi aprilli lõpus toimuma neidude U17 valikturniir. Lisaks pidid sel kevadel-suvel toimuma U18 noormeeste, U19 naiste ja U20 meeste turniirid.

  Neidude U17 ja noormeeste U18 finaalturniirile pääsevad CEVi otsusega lisaks korraldajatele (Montenegro ja Itaalia) ka tsooniturniiride võitjad ning ülejäänud kuus kohta pannakse paika edetabeli järgi. U17 neidude tsooniturniiride võitjad olid Serbia, Venemaa, Slovakkia, Soome ja Itaalia. U18 noormeeste tsooniturniiride võitjatena pääsevad finaalturniirile Türgi, Poola, Tšehhi, Soome ja Prantsusmaa.

  U19 naiste ja U20 meeste finaalturniiride korraldajad on vastavalt Bosnia ja Herzegovina ning Horvaatia ja Tšehhi. Ülejäänud osalejad selguvad vastavalt edetabelile.

  Euroopa edetabeleid näeb SIIT.

  Kommenteeri uudist

  CEV tühistas noorte EM-valikturniirid, finaalturniiridele pääs selgub edetabeli põhjal