23.03.201919:25
Mart Naaber Tartu särgis. Foto: Riina Vals

Bigbank Tartu alistas Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria kolmandas kohtumises täna kodusaalis 3:1 (23:25, 25:19, 25:19, 25:22) Rakvere Võrkpalliklubi ning juhib kolme võiduni peetavat seeriat mängudega 2:1.

Bigbanki edukaim oli 15 punkti (+6) toonud Hindrek Pulk, Stefan Kaibald lisas 13 punkti (+6) ning kolmandas geimis Samuel Walkeri asemel sekkunud Märt Tammearu 12 (+9) punkti. Bigbanki vastuvõtt oli 58%, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, blokiga saadi 13 ja serviga 7 punkti (eksiti 11 pallingul).

Rakvere poolel tõi enim punkte Markus Uuskari, kelle arvele kanti 13 silma (-1), Karl Maidle lisas 9 punkti 8+a2). Rakvere vastuvõtt oli 40%, rünnakuprotsent 42, blokipunkte kogunes 7, servil löödi 2 ässa ja eksiti 13 servil. Kahjuks pidi mängu juba teises geimis hüppeliigese vigastuse tõttu pooleli jätma Rakvere põhidiagonaal Taavi Nõmmistu.

Rakvere meeskonna libero Alari Saar tõdes mängujärgses teleintervjuus, et tänane kaotus oli peamiselt põhjustatud liigsetest vigadest. "Mänguks olime küll valmis, arvan, et oma rünnaku taha jäi täna asi. Tartul on hea serv, kui Pulga (Hindrek Pulga) või Šlomini (Dmytro Šlomini) servi saame kohe kätte, siis oleks vaja see ikka ühese bloki vastu ära rünnata. Me ei saa koguaeg otseviga teha, täna tegime just otsevigu väga palju. Proovime ja pingutame küll hambad ristis, aga geimi lõpud kipuvad ikka tugevamatele minema," kommenteeris Saar, kes avaldas siiski lootust, et seeria veel järgmise mänguga läbi ei saa.

Neljas kohtumine toimub 27. märtsil Rakveres kell 19.00 ning vajadusel viies Tartus 30. märtsil kell 19.00.

Vaata mängu täispikkuses!

Teises poolfinaalpaaris on Pärnu Võrkpalliklubi mängudega 2:0 Saaremaa Võrkpalliklubi vastu eduseisus. Seeria kolmas mäng peetakse 24. märtsil kell 17.00 Kuressaares, vajadusel peetav neljas kohtumine toimub 28. märtsil kell 18.00 Pärnus ja viies 30. märtsil kell 20.00 Kuressaares.