15.03.201922:00

Favoriidi staatusele kohaselt võttis Bigbank Tartu kodusaalis Eesti meistrivõistluste poolfinaali esimeses mängus Rakvere VK vastu võidu ja asus kolme võiduni peetavat seeriat 1:0 juhtima. Võit tuli numbritega 3:0 (25:21, 25:22, 25:19). 

Kõik geimid kulgesid üpris sarnase stsenaariumi järgi. Rakvere oli alati umbes kaks kolmandikku kenasti mängus sees, aga otsustavate punktide mängimisele läks kaks nädalat tagasi Credit24 Meistriliiga võitjaks tulnud Bigbanki meeskond ikkagi paaripunktilises eduseisus ega vääratanud siis enam kordagi. Nii tuligi veerandfinaalis väga südikat mängumeeste punktide mängimist demonstreerinud Andres Toode hoolealustel vastu võtta kuiv kaotus.

"Tartu on tugev vastane ja meie mängupilt sõltubki sellest kui palju nemad meil mängida lasevad. Selleks, et neid võita peame meie mängima iga punkti ja iga geimi veidi üle oma võimete," ütles Rakvere peatreener vahetult peale mängu ja lisas järgmise mängu võimalusi kommenteerides "kõik mängijad peavad õhtul ka korraks peeglisse vaatama, sest päris lõpuni mehed mänguplaanist kinni ei pidanud, aga me läheme ka järgmist mängima ilma liigse aukartuseta ja tänane meil kindlasti masti maha ei võtnud".

Bigbank Tartu peatreener Andrei Ojamets ei nõustunud, et seeriast tuleb peale 3:0 võitu lihtne seeria: "Skoor on ilus, aga mäng ei olnud nii lihtne kui numbrite peale vaadates tundub. Meestel oli vahepeal peale Credit24 Meistriliiga võitu väike pingelangus, mõned olid ka veidi tõbised, seepärast oli ka mängus näha veidi rohkem ebakindlust ja vigu võrreldes mängudega, mis meile kaks nädalat tagasi tiitli tõid". 

Võitjate poolelt tõid kõige rohkem punkte nurgaründaja Samuel Walker 19 ja diagonaalründaja Hindrek Pulk 18 punktiga. Mõlema kasuteguriks jäi täna +14. Pulga kontosse jäi tervelt 5 blokipunkti, kokku kogus Bigbank kolme geimiga blokist punkte tervelt 17! "suutsime hea serviga vastased võrgust eemale suruda ja tänu sellele töötas meie blokk väga hästi. Eriti hästi servis esimese ja kolmanda geimi otsustavatel hetkedel Walker. Samas pean tunnustama vastaste kaitsetööd, mitmel korral tõid nad kaitses üles väga raskeid palle, me ise jäime mõnes sarnases olukorras veidi passiivseks," ütles Ojamets otsustavaid mänguelemente kommenteerides.

Rakvere suurim punktitooja oli täna Denis Losnikov 12 (+2) punktiga, 10 punkti (+2) lisas Taavi Nõmmistu. Nende varjus tegi hea mängu temporündaja Reimo Rannar, kes tõi Rakverele 9 punkti kasuteguriga +8.

Mängu statistika on leitav SIIN

Kolme võiduni peetava poolfinaalseeria järgmine mäng toimub Rakveres kolmapäeval.

Teises poolfinaalis alustavad Pärnu VK ja Saaremaa VK oma seeriat homme, laupäeval kell 17:00 Pärnus.

Kommenteeri uudist

Bigbank Tartu asus poolfinaalseeriat 1:0 juhtima