27.03.201920:55

Bigbank Tartu kindlustas koha Eesti meistrivõistluste finaalis, alistades täna poolfinaali neljandas mängus Rakvere Võrkpalliklubi 3:0 (25:17, 25:14, 25:20) ja võitis seeria mängudega 3:1. Teises poolfinaalpaaris alistas Pärnu Võrkpalliklubi 3:0 tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi. Finaalseeria algab 10. aprillil.

Tänase kohtumise kaks esimest geimi kuulusid Bigbankile väga kindlalt, kolmas vaatus kulges kuni geimi lõpuni punkt-punktis, ent siis eksisid Rakvere mängijad ise korduvalt ning seegi geim kuulus lõpuks Tartu meeskonnale.

Võitjate edukaimaks kerkis täna 14 punktiga (+9) Stefan Kaibald, 13 punkti (+9) lisas Samuel Walker ja 10 silma (+4) jäi Hindrek Pulga arvele. Tartu meeskonna vastuvõtt oli 47%, rünnakuid lahendati 51-protsendiliselt, blokiga teeniti 7 (Meelis Kivisild pani 4 blokki) ja serviga 9 punkti (4 ässa lõi Walker) ja eksiti 9 pallingul.

Rakvere meeskonna resultatiivseim oli 8 punktini (+3) jõudnud Denis Losnikov, Karl Maidle ja Joonas Popman lisasid kumbki 7 silma (efektiivsus vastavalt +0 ja +5). Rakvere vastuvõtt oli 42%, rünnak 35%, blokiga saadi 6 punkti ja servil löödi 2 ässa ja eksiti 10 pallingul.

Tartu temporündaja Kevin Soo kommenteeris viimast mängu: "Tegime saadud kaotusest omad järeldused ja täna suutsime agressiivsema serviga peale tulla. Pallid jäid paremini maha ja nurgaründajad tegid oma ära," ütles Soo. "Finaalivastane Pärnu on hetkel heas hoos ja eks me oleme seda rohtu saanud maitsta, kui nad heas hoos on. Usun, et finaalseeria läheb põnevaks," lisas Soo.

Rakvere meeskonna sidemängija Ronald Järv tõdes, et finaali pääses tugevam meeskond. "Täna oli liiga ilmne see vahe, tiksume mingi seisuni ära, aga siis läheb kuidagi liiga lihtsalt. Niipalju kui Tartu lasi mängida, niipalju olime mängus sees. Serv ja oma serv olid peamised mured, meie ei suutnud neid niipalju serviga segada kui nemad meid, just otsepunktid," võttis Järv seeria kokku ja tõdes, et diagonaalründaja Taavi Nõmmistu eelmises mängus saadud vigastus mängis samuti oma rolli. "Kindlasti andis see tunda, ta on meie rünnakuliider." Pronksiseerias tuleb Rakverel vastamisi minna tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubiga. "Saaremaa on kindlasti väga pettunud, et finaali nad ei saanud. Meie nii pettunud pole," vaatas ta pronksiseeriale ette lootuses, et vastasel on motivatsiooniga probleeme.

Kommenteeri uudist

Bigbank Tartu alistas kolmandat korda Rakvere ja kohtub finaalis Pärnuga