05.05.201916:10

Nädalavahetusel toimusid Leedu kuurortlinnas Palangas kuni 18-aastaste (sündinud 2002. aastal ja hiljem) tütarlaste Baltimaade spordikoolide ja -klubide meistrivõistlused, millest võttis osa 12 võistkonda - igast Balti riigist neli. 12. korda toimunud turniiri finaal kujunes Eesti võistkondade siseasjaks. 

Alagrupiturniiril võitsid nii Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool kui Selver Tallinn Spordikool kõik kolm mängu, millega jõuti poolfinaali. Olerex/Veski Mati Tartu võitis alagrupis kolmest mängust kaks, tunnistades vaid Selveri paremust. Neljas Eesti võistkond Võru Spordikool alagrupis võiduni ei jõudnud. 

Selveri ja Palusalu hea hoog jätkus ka poolfinaalis, kus Selver mängis 3:2 (-13, 19, -22, 15, 13) tulemusega üle A-alagrupi parima Riia Võrkpallikool I ja Palusalu 3:1 (20, 9, -21, 18) parima teise koha võistkonnana samuti alagrupist poolfinaali pääsenud Kaunase Spordikool Startase. Kahe Eesti võistkonna vaheline finaalmäng kujunes põnevusetenduseks, lõppedes Palusalu napi 3:2 (24, -17, -24, 19, 13) võiduga.

Seega said Palusalu tütarlapsed kaela kuld- ja Selveri tütarlapsed hõbemedali. Olerex/Veski Mati Tartu lõpetas turniiri viiendana ja Võru Spordikool kümnendana. 

Eelmisel aastal võitis Tallinnas Lilleküla Gümnaasiumis toimunud turniiri Selver Tallinn Spordikool, Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool saavutas pronksmedali. Rakvere Spordikool tuli kuuendaks, Jõhvi Spordikool seitsmendaks ja Pärnu Spordikool kaheksandaks. 

 Selver Tallinn Spordikool

Alagrupid:

A-alagrupp

B-alagrupp

C-alagrupp

Riia Võrkpallikool I (Läti)

Vilniuse Spordikool Tauras (Leedu) Selver Tallinn Spordikool
Kaunase Spordikool Startas (Leedu) Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool Riia Võrkpallikool II (Läti)
Riia Võrkpallikool III (Läti) Šiauliai Spordikool Dubysa (Leedu) Olerex/Veski Mati Tartu

Võru Spordikool

Riia Võrkpallikool IV (Läti) Jonava KKSC (Leedu)

 

Ajakava ja tulemused:

A-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
03.05 12:30 Riia Võrkpallikool I Võru Spordikool 3:0 (12, 17, 9)
03.05 17:30 Kaunase Spordikool Startas  Riia Võrkpallikool III 3:1 (-23, 7, 6, 13)
03.05 15:30 Võru Spordikool Riia Võrkpallikool III 1:3 (-20, -21, 19, -19)
03.05 19:00 Riia Võrkpallikool I Kaunase Spordikool Startas 3:2 (-22, -20, 16, 12, 4) 
04.05 10:00 Kaunase Spordikool Startas Võru Spordikool 3:1 (-18, 21, 20, 9) 
04.05 11:30 Riia Võrkpallikool III Riia Võrkpallikool I 0:3 (-8, -8, -18) 

 

B-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
03.05 11:00 Vilniuse Spordikool Tauras Riia Võrkpallikool IV 3:0 (21, 22, 13)
03.05 14:00 Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool Šiauliai Spordikool Dubysa  3:0 (12, 13, 15)
03.05 17:30 Riia Võrkpallikool IV Šiauliai Spordikool Dubysa  3:0 (17, 15, 21)
03.05 19:00 Vilniuse Spordikool Tauras Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool 0:3 (-22, -18, -10)
04.05 10:00 Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool Riia Võrkpallikool IV 3:1 (-20, 22, 21, 13) 
04.05 11:30 Šiauliai Spordikool Dubysa  Vilniuse Spordikool Tauras 2:3 (-22, 23, 22, -14, -16) 

 

C-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
03.05 11:00 Selver Tallinn Spordikool Jonava KKSC 3:0 (17, 18, 21) 
03.05 12:30 Riia Võrkpallikool II Olerex/Veski Mati Tartu 2:3 (-13, -20, 23, 18, -4) 
03.05 14:00 Jonava KKSC Olerex/Veski Mati Tartu 1:3 (-21, -15, 23, -16) 
03.05 15:30 Selver Tallinn Spordikool Riia Võrkpallikool II 3:0 (19, 10, 14)
04.05 13:00 Riia Võrkpallikool II Jonava KKSC 3:0 (15, 18, 23) 
04.05 13:00 Olerex/Veski Mati Tartu Selver Tallinn Spordikool 0:3 (-18, -20, -25) 


 

Poolfinaal-, 5.-8. koha ja 9.-12. koha mängud

Kuupäev

Algusaeg

 

 

Tulemus

 

04.05

15:00

Võru Spordikool Šiauliai Spordikool Dubysa  3:2 (-9, -16, 19, 22, 12)  9.-12. koht  

04.05

16:30 

Riia Võrkpallikool III Jonava KKSC 3:0 (17, 20, 15)  9.-12. koht

04.05

16:30

Olerex/Veski Mati Tartu Riia Võrkpallikool II 3:2 (19, -22, -19, 16, 7)  5.-8. koht  

04.05

 15:00

Vilniuse Spordikool Tauras Riia Võrkpallikool IV 0:3 (-16, -26, -24)  5.-8. koht   

04.05

18:00 

Riia Võrkpallikool I

Selver Tallinn Spordikool 2:3 (13, -19, 22, -15, -13) Poolfinaal

04.05

18:00 

Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool Kaunase Spordikool Startas 3:1 (20, 9, -21, 18)  Poolfinaal

 

Kohamängud

Kuupäev

Algusaeg

 

 

Tulemus

 

05.05

10:00

Jonava KKSC Šiauliai Spordikool Dubysa 3:0 (25, 24, 15)  11.-12. koht

05.05

11:30

Riia Võrkpallikool III Võru Spordikool 3:0 (19, 23, 15)  9.-10. koht

05.05

13:00

Riia Võrkpallikool II Vilniuse Spordikool Tauras 1:3 (20, -16, -21, -13)  7.-8.koht

05.05

10:00

Olerex/Veski Mati Tartu Riia Võrkpallikool IV 3:0 (17, 15, 22)  5.-6. koht

05.05

11:30

Kaunase Spordikool Startas Riia Võrkpallikool I 0:3 (-18, -21, -18)  3.-4. koht

05.05

13:00

Selver Tallinn Spordikool Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool 2:3 (-24, 17, 24, -19, -13)  Finaal

 

Lõplik paremusjärjestus:

1. Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool

2. Selver Tallinn Spordikool

3. Riia Võrkpallikool I (Läti)

4. Kaunase Spordikool Startas (Leedu)

5. Olerex/Veski Mati Tartu

6. Riia Võrkpallikool IV (Läti)

7. Vilniuse Spordikool Tauras (Leedu)

8. Riia Võrkpallikool II (Läti)

9. Riia Võrkpallikool III (Läti)

10. Võru Spordikool

11. Jonava KKSC (Leedu)

12. Šiauliai Spordikool Dubysa (Leedu)

 

 

Kommenteeri uudist

Palusalu tütarlapsed võitsid Baltimaade meistritiitli, Eestile kaksikvõit!