14.12.201812:55
TalTech/Tradehouse

Nädalavahetusel saab alguse naiste Balti liiga põhiturniiri teine ring, kui võistlustules on ka mõlemad Eesti võistkonnad. Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse kohtuvad kahel korral lätlannadega. 

Tiitlikaitsja ja turniiritabeli liider Tartu Ülikool/Bigbank mängib laupäeval võõrsil kuuendal kohal paikneva Jelgava/LLU-ga ning pühapäeval lähima jälitaja Riia Võrkpallikooliga. Turniiritabelis kolmandal kohal asuv TalTech/Tradehouse läheb esmalt laupäeval vastamisi Riia Võrkpallikooliga ja pühapäeval Jelgavaga. Põhiturniiri esimeses ringis võitsid tartlannad kodusaalis nii Jelgavat kui Riia Võrkpallikooli, jättes mõlemad vastased geimivõiduta. TalTech jäi esimeses ringis Riia Võrkpallikoolile 0:3 alla, kuid võitis Jelgavat 3:2. 

Tartu Ülikool/Bigbanki peatreener Kristjan Kais sõnul on vastastest ülevaade oelmas. "Kuna algab teine ring, on kõikidest võistkondadest esmane ülevaade olemas. Hooaja alguses õnnestus meil nii Jelgava kui ka Riia Võrkpallikool 3:0 alistada, kuigi Riia vastu olime pidevalt tagaajaja rollis. Jelgava ja Riia on mõlemad võistkonnad, kelle mäng on suuresti rajatud võimsale diagonaalründajale. Läti koondise vasakukäeline diagonaalründaja Marta Kamelija Levinska (Riia Võrkpallikool) on hetkel kindlalt ka liiga suurim punktitooja (125 punkti, teine koht 103 punkti - toim)," rääkis Kais.  

Peatreeneri sõnu on eesmärk lüüa head servi. "Jelgava võistkond koosneb pikkadest mängijatest, kelle tugevuseks on rünnak ja blokeerimine. Nende mänguvorm on viimasel ajal ülespoole läinud, seega on oodata korralikku madistamist. Kui nad servi kätte saavad, on nende vastu raske mängida. Esimeses mängus lõime nende vastu 18 ässa ja lõhkusime nende mängu sellega korralikult ära. Proovime ka seekord tugeva serviga peale minna ja kontrarünnakutest punkte noppida. Riia Võrkpallikool on tabelis meie lähim jälitaja. Tegemist on väga hea kokkumänguga võistkonnaga, kus kõik positsioonid on hästi komplekteeritud. Esimeses mängus suutsime servi ja blokiga neutraliseerida ühe nurkadest, kuid ka pingi pealt on neil võtta võrdväärseid vahetusi. Tabeliliidrite mängule omaselt on oodata vihast võitlust iga punkti pärast. Nemad soovivad kindlasti avavoorus saadud kaotuse eest kodusaalis kätte maksta, meie tahame edu jälitajate ees kasvatada," lõpetas Kais. 

Ka TalTech/Tradehouse`i peatreener Marko Mett tõi välja diagonaalründajate tähtsuse. "Riia Võrkpallikool on olnud Balti liiga suurim üllataja. Hooaja esimene mäng, kus neile kindlalt alla jäime, on veel värskelt meeles ning loomulikult tahaks revanši saada. Peamine eesmärk eesootavas mängus on pidurdada nende diagonaalründajat Levinskat, kellele püüame igal võimalusel kahese bloki ette sättida. Tõusvas joones on mänginud ka pühapäevane vastane Jelgava. Nende peamine “kahur” Liva Sola võib samuti platsi puhtaks lüüa. Seega punktiarve kasvatamiseks peame kõvasti pingutama ja sama südikalt mängima kaitses nagu tegime seda Daugavpilsi-Jonava nädalavahetusel," sõnas Mett.  

Põhiturniiri esimese ringi kuue võidu ja ühe kaotusega lõpetanud Tartu Ülikool/Bigbank hoiab 19 punktiga kindlat esikohta. Riia Võrkpallikool järgneb 15 ja TalTech/Tradehouse 11 punktiga. 

 

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

 

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
15.detsember 2018 kell 17:00 Jelgava Jelgava TÜ/Bigbank Live-skoor
15.detsember 2018 kell 18:00 Riga VS SH Riia Võrkpallikool TalTech/Tradehouse Live-skoor
15.detsember 2018 kell 18:00 ASU SC TK Kaunas-VDU TK Aušrinė-KKSC Live-skoor
15.detsember 2018 kell 18:00 Tinklinio centras Alytus Alytaus Prekyba–Parama VK miLATss Live-skoor
16.detsember 2018 kell 12:00 Riga VS SH Riia Võrkpallikool TÜ/Bigbank Live-skoor
16.detsember 2018 kell 12:00 Jelgava Jelgava TalTech/Tradehouse Live-skoor
16.detsember 2018 kell 12:00 ASU SC Kaunas
TK Kaunas-VDU
VK miLATss Live-skoor
16.detsember 2018 kell 12:00 Tinklinio centras Alytus Alytaus Prekyba–Parama TK Kaunas-VDU Live-skoor

Kommenteeri uudist

Balti liiga põhiturniiril algab teine ring: Eesti naiskonnad mängivad Lätis