20.04.201720:45
Foto: Gertrud Alatare

Meeste meistriliiga pronksiseeria kolmandas mängus alistas Pärnu Võrkpalliklubi 3:0 (25:22, 25:23, 25:16) Rakvere Võrkpalliklubi ja juhib kolme võiduni peetavat vastasseisu 2:1. Järgmisel korral lähevad võistkonnad vastamisi laupäeval kell 17:00 Rakveres.

 

Kohtumine algas Pärnu jaoks väga hästi, kui Rakvere loots Urmas Tali oli sunnitud juba 1:4 seisul kasutama esimest mõtlemisaega. Samas tõi see kaasa igati eduka pöörde, sest peagi oli ametivend Avo Keel samas seisus, kui Lääne-Virumaa klubi oli haaranud omakorda 13:11 edu. Toms Švansi kahe järjestikuse ässa järel oli Pärnu 14:14 järel ning siitmaalt sammuti ühes rütmis seisuni 20:20. Rakvere haaras veel 22:20 juhtohjad, ent viis viimast punkti noppis Pärnu. Neist viimase sepistas Švans ässpallinguga. Rakvere eksis lõpus kahel korral ise, kui ühel juhul ei mõistnud teineteist sidemängija Artis Caics ja temporündaja Kaupo Kivisild ning teisel maandus Kevin Saar löögijärgselt võrku. Sekka lisaks vahetusest täna nurgaründaja positsioonile sekkunud Silver Maari hea tegutsemine kaitses ja avageimis kümme punkti tooud Hindrek Pulga blokk Kevin Saarele.

Teise geimi esimesele tehnilisele mõttepausile mindi aga Rakvere nurgaründaja eduka pipe-kombinatsiooni järel 8:4 edusesisus. Pikalt Lääne-Virumaa meeskond eduseisu nautida ei saanud, sest Pärnu vastas 5:1 spurdiga. Tasavägiselt kulgenud geimis juhtis Pärnu küll teiseks tehniliseks mõtlemisajaks 16:13, ent Rakvere noppis kolm järjestikust punkti. Otsustavatel hetkedel juhiti ka 23:22, ent Švansi ründelöök, Rakvere halb vastuvõtt, mille Pulk kohe võrgult punktiks kõmmutas ja Kevin Saare blokki lennanud rünnak andsid paremuse taas Pärnule.

Kolmandas kontrollis koduvõistkond sündmuste käiku juba kindlalt, juhtides näiteks 11:5 ja 16:10. Lõpuks kärises vahe veelgi. Kolmandas geimis oli Rakvere rünnakuprotsent vaid 26,9.

Kogu mängu peale oli see 43,2 ja Pärnul 52,6. Blokipunkte teenisid võitjad kaks korda rohkem (12-6), ässasid löödi kuus ja eksiti 15 korda, Rakvere näitajad olid üks ja seitse. Vastuvõtul oli Pärnu positiivne protsent 53,7 ja Rakverel 51,7, ent ideaalsete vastuvõttude omas oli vahe suurem (44,4 vs 35,0).

Võimsalt tegutsenud Hindrek Pulk tõi 24 punkti ja jäi 19ga plussi, Aleksandrs Kudrjašovs lisas 12 punkti. Rakvere poolel jõudis sama saldoni Kevin Saar. Diagonaalründaja Siim Põlluäärelt täna kümme punkti.

Pärnu juhendaja Avo Keel on seega võidu kaugusel oma karjääri esimesest saalivõrkpalli Eesti meistrivõistluste pronksmedalist. Peatreenerina oli ta kõigil eelneval 11 hooajal juhtinud oma klubi meistrisarjas finaalmängudele, lisaks ei saanud ta koduses sarjas kordagi pronksmedalit kaela ka oma pika mängijakarjääri jooksul. Ainus „õnnestumine” selles valdkonnas tuli Kaido Kreeniga 1997. aasta rannavolle Eesti meistrivõistlustel.

 

Kommenteeri uudist

Avo Keel on karjääri esimesest saalivolle meistrivõistluste pronksmedalist võidu kaugusel