28.03.201821:10
Kohila VK/E-Service (Foto: Kohila VK)

Naiste Meistriliigas jõudis viimasena poolfinaali tiitlikaitsja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service, kes oli veerandfinaalseerias üle Famila/Võru Võrkpalliklubist. Avamängu 3:0 võitnud, kuid teise 2:3 kaotanud Kohila esindus võttis tänases otsustavas kolmandas vastasseisus 3:1 võidu.

Avageim koduvõistkond Kohilale midagi head ei tõotanud, kui algusest peale mindi Võru esinduse dikteerimisel. Intriigi ei tekkinud ja geimi lõpus särasid tablool külaliste kindlad 25:12 edunumbrid. Teist geimi paremini alustanud võõrustajad haarasid 4:0 ja 7:2 eduseisu. Seejärel suutsid võrulannad mängu tagasi tulla ja 12:11 juhtima pääseda. 15:15 viigiseisult tegi koduvõistkond Yulia Lytvynenko pallinguseeria toel tõhusa vahespurdi, asudes kindlasse 20:15 eduseisu. Külalised vahet enam tagasi mängida ei suutnud, kui Kohila viigistas 25:18 paremusega mänguseisu.

Kolmandas geimis toimus murrang Võru esinduse 17:15 eduseisult, mis muutus kiirelt 17:20 kaotusseisuks. Sealt edasi kontrollis Kohila sündmuste käiku ja võttis 25:22 geimivõidu. Neljas geim kulges põnevalt kuni 8:8 viigiseisuni. Siis suutis Kohila teha väikese vahespurdi ja võtta juhtohjad enda kätte. Võõrustajate 11:8 eduseis kasvas kiirelt 17:12-ni ja geimi lõpuks ka 25:19-ni, millega võeti 3:1 (-12, 18, 22, 19) võit ja koht poolfinaalis.

Avageimis kümnest rünnakust vaid kolm (30%) realiseerinud Polina Liutikova tõstis mängu lõpuks oma rünnakuefektiivsuse 41,8 protsendini, kui 55-st rünnakust õnnestus ukrainlannal punktiks lüüa 23. Lisaks Liutikovalt võitjatele ka kaks blokipunkti. Yulia Lytvynenko aitasd koduvõistkonda 15, Gabriela Angelova 11 ja Agnes Karm 10 punktiga. Kui Liutikova näitas 25 punkti juures kasutegurit +10, siis mängu parim oli see näitaja hoopis Võru naiskonna Hanna-Liisa Ilvesel, kes jäi 14 punkti juures plussi 11-ga. Võrulannade ridades kogus 14 punkti ka Brita Saare. Keiu Kasch lisas külalistele 11 ja Annabel Huik samuti 11 punkti.

Blokiga kuus punkti kogunud Ilves ületas selle näitajaga kogu Kohila naiskonda, kes teenis võistkonna peale vaid neli blokipunkti. Võrulannade saldo oli 15 blokipunkti. Rünnakul ja pallingu vastuvõtul tegutsesid omakorda paremini võitjad, kes jäid peale vastavalt 40,3%-29,8% ja 41,9%-40,3%.

Kahe võiduni peetavates poolfinaalseeriates kohtuvad Tartu Ülikool/Eeden (põhiturniiri 1.) ja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service (4.) ning Tallinna Ülikool (2.) ja TTÜ/Tradehouse (3.). Mõlemad poolfinaalseeriad toimuvad järgmisel nädalal. Veerandfinaalis kaotanud Audentese SG/ Noortekoondis ja Famila/Võru Võrkpalliklubi selgitavad viienda-kuuenda koha omaniku.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Veerandfinaalide ajakava ja tulemused:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
22.märts 2018 kell 18:30 Tallinna Tehnikaülikooli spordihoone TTÜ/Tradehouse Audentese SG/ Noortekoondis 3:0 (15, 13, 17)
23.märts 2018 kell 18:00 Tallinna Tehnikaülikooli spordihoone Audentese SG/ Noortekoondis TTÜ/Tradehouse 0:3 (-13, -19, 17)
24.märts 2018 kell 16:00 Kohila Spordikompleks Kohila VK/E-Service Famila/Võru VK 3:0 (14, 17, 19)
25.märts 2018 kell 13:00 SA Võru Spordikeskus võimla Famila/Võru VK Kohila VK/E-Service 3:2 (21, -18, -23, 15, 10)
28.märts 2018 kell 18:30 Kohila Spordikompleks Kohila VK/E-Service Famila/Võru VK 3:1 (-12, 18, 22, 19)