15.03.202014:25

Kui võrkpallihooaeg Eestis ja ülejäänud Euroopas on peatatud või sootuks lõpetatud, siis ainukese Eesti võrkpallurina on hetkel veel ametis meie rahvuskoondise nurgaründaja Andrus Raadik, kes pallib Tuneesia meistriliigas. Kolmapäeval võitis Raadiku tööandja CSS Sfaxien Tuneesia karika 1/8-finaalis 3:0 (25:16, 25:14, 25:18) Kelibia meeskonda, eile mängiti liigas Saydia Sidi Bou Saidi vastu ja ka neid võideti kindlalt 3:0 (25:8, 25:16, 25:16).

Meie mees karikamängus väljakul ei käinud, liigakohtumises sekkus episoodiliselt ja punktiarvet ei avanud.

Andrus rääkis meile veidi sealsest seisust koroonarindel, oma tegemistest ja sellest kuidas võrkpalliskeene Tuneesias edasi toimetab.

„Ametliku info kohaselt on Tuneesias hetkel (vaid) 20 nakatunut. Keegi ei tea kas see number ka tõele vastab. Koolid on kinni ja suurüritused keelatud, aga paanikat pole.

Liigas on käimas Top 6 meeskonna finaalturniir kodus-võõrsil süsteemis. Mängud toimuvad ilma publikuta. Kolmapäeval saab esimene ring läbi ja hetkel oleme esikohal. 

Karikas jõudsime ¼-finaali, otsustavad karikamängud on kalendris alles aprilli lõpus ja mai alguses (finaal peaks olema 16. mail), sest vahepeal peaksime osalema Aafrika meistrivõistlustel Egiptuses, aga need jäävad suure tõenäosusega siiski ära. Nii et siin tuleb kindlasti muudatusi. Oluline on veel see, et 24. aprillil algab ramadaan, mis tähendaks, et sel ajal toimuksid kõik mängud ja trennid hilisõhtul. Loodetavasti suudetakse karikakalender nii ringi teha, et enne ramadaani algust saab hooajaga ühele poole. 

Ise ma pole viimastes mängudes platsile saanud, sest Tuneesia liigas võib korraga väljakul viibida vaid üks välismaalane. Meil on klubis teine välismängija ukrainlasest diagonaalründaja Andrii Tupchii ja kuna kohalik diago ei saa absoluutselt hakkama, siis treeneril pole muud võimalust kui ukrainlast mängitada. Treener on mulle ausalt öelnud, et nii kaua kui kohalik mees paremini mängima ei hakka mind platsile panna ei saa. Selles mõttes on suht jabur seis praegu.“

Kommenteeri uudist

Andrus Raadiku hooaeg Tuneesias veel kestab