Kuni 1. aprillini saab registreeruda Tallinnas ja Tartus 9. ja 10. aprillil mängitavatele Credit24 Terviseturniiridele, kuhu on oodatud jõudu katsuma nii algajad kui ka harrastusvõrkpallurid.

Credit24 Rahvaliiga projektijuhi Mihkel Sagari sõnul on Terviseturniir mõeldud algajatele võrkpalluritele, kes soovivad ennast proovile panna, võistluskogemust kogeda ja oma tiimiga sportlikus ja mõnusas seltskonnas aega veeta. „Varasemad turniirid on olnud populaarsed ja pakkunud tervisesportlastele esmast võrkpalli võistluskogemust ning andnud indu alaga edasi tegeleda. Terviseturniirid on heaks hüppelauaks, et mängida järgmisel aastal näiteks Credit24 Rahvaliiga turniiridel,” rääkis Sagar. Tema sõnul on enamik Terviseturniiridel osalenutest võrkpallipisikuga ka nakatunud ja järgmisel aastal sellise sammu ette võtnud.

Algajate kõrval on Terviseturniiridele oodatud osalema ka Credit24 Rahvaliiga meeste ja naiste kolmanda tugevusgrupi võistkonnad, kes langesid välja play-off’i esimeses ringis. Segavõistkondadest pääsevad Terviseturniiridele teise tugevusgrupi esindajad, kes langesid välja play-off’i esimeses ja teises ringis.

Credit24 Tervisturniiridele saab registreeruda 1. aprillini, ent kirjapanemisega ei tasu ootama jääda, sest tegemist on ühepäevase võistlusega, mis seab võistluste ajakavale piirangud ja nii jätkub kohti vaid kiirematele. Põhja regioonis pääseb mängima üheksa mees- ja viis naiskonda. Päev hiljem võtavad omavahel mõõtu kuni 12 segavõistkonda. Kõik kohtumised toimuvad Lilleküla gümnaasiumis. Lõuna regiooni turniir mängitakse 9. aprillil Lähte spordihallis ja sinna pääseb mängima neli mees- ja naiskonda ning kaheksa segavõistkonda.

Iga võistkond võib turniirile kirja panna kuni tosin pallurit, segavõistkondades peab korraga platsil viibima vähemalt kolm naismängijat.

Credit24 Terviseturniiridel mängitakse rahvusvaheliste saalivõrkpalli reeglite järgi, parem kolmest geimist. Iga geimivõit annab turniiritabelisse ühe punkti. Punktide võrdsuse korral otsustab paremusjärjestuse võitude arv ning seejärel geimide suhe. Kui mõlemad näitajad on samad, võetakse parema väljaselgitamiseks aluseks omavaheline mäng. Turniiridel ei ole eraldi kohtunikke, nende ülesandeid täidavad osalevate võistkondade esindajad, korraldaja koostatud graafiku alusel.

Täpsemalt on võimalik Credit24 Terviseturniiride kohta lugeda Eesti Võrkpalli Liidu koduleheküljelt: http://www.volley.ee/credit24-terviseturniirid?l=est. Leheküljelt leiab ka täpsemad juhised registreerumiseks.

 

Credit24 Tervisturniiride ajakava:

9. aprill – Põhja regiooni meeste (9 võistkonda) ja naiste (5 võistkonda) turniir. Tallinn Lilleküla gümnaasium

9. aprill – Lõuna regiooni turniir. Neli mees- ja naiskonda, kaheksa segavõistkonda. Lähte spordihall

10. aprill – Põhja regiooni segavõistkondade (12) turniir. Lilleküla gümnaasium

Kommenteeri uudist

Algas registreerimine Credit24 Terviseturniiridele