10.09.201513:55
Eelmise hooaja võitja Neemeco

Neljateistkümnendat hooaega alustaval Credit 24 Rahvaliiga turniiril selguvad tänavu esimest korda parimad segavõistkondade arvestuses. Lisaks toimuvad tavapärased eraldi turniirid meestele ja naistele.

„Eelnevalt said segavõistkonnad mängida meeste kolmandas ehk C-tugevusgrupis. Suure huvi tõttu on tänavusest hooajast neile aga täiesti eraldi liiga, mis koosneb omakorda kahest tugevusgrupist,ˮ selgitas Credit24 Rahvaliiga projektijuht Mihkel Sagar.

Segavõistkondade turniiril on võrgu kõrgus 243 sentimeetrit ning mängud peetakse paari erandiga rahvusvahelise võrkpalli võistlusmääruste järgi. Eranditeks on, et korraga peavad väljakul viibima kolm meest ja kolm naist ning vahetusi tohib teha ainult mees mehe ja naine naise vastu. Lisaks ei ole lubatud hüppelt serv ning meesmängijad ei tohi naispallurite lööke sulustada. Segavõistkondadesse kuulumine ei võta võrkpallisõpradelt võimalust mängida lisaks ka meeste või naiste arvestuses. Jätkuvalt ei saa üks mängija olla aga enam kui ühe meeste või naiste võistkonna nimekirjas.

Kosmeetiline muutus on toimunud ka meeste ja naiste arvestuses mängitavatel turniiridel. Varem olid sealsed tugevsugrupid tähestikulises (A, B, C), nüüd aga numbrilses (I, II, III) järjekorras.

Mihkel Sagar julgustab ühtlasi teise ja kolmanda tugevusgrupi võistkondi, kes on eelnevatel hooaegadel järjepidevalt enda liigas esikohtade eest võidelnud, astuma sammu edasi ja panema ennast proovile ka järgmisel astmel. „Ei tasu unustada, et Credit24 Rahvaliiga võitjaks kroonitakse siiski vaid esimese tugevusgrupi parim,ˮ lausus Sagar.

Lisaks sooviksid Credit24 Rahvaliiga korraldajad esimese tugevusgrupi põhiturniiri kohtumisteks moodustada vähemalt kaks regionaalset alagruppi, mille parimad pääseksid edasi ehk kasutataks sama süsteemi nagu on ka teises ja kolmandas tugevusgrupis. „Regionaalsete alagruppide loomine vähendaks mängudele sõitmiseks kuuluvat aega, ent nende moodustamiseks peaks registreerunud võistkondi olema paarikümne ringis, eelmisel aastal oli neid vaid seitse,ˮ selgitas Sagar.

Uuendusena on valminud ka Credit24 Rahvaliiga uus registreerimiskeskkond, mis asub aadressil maia.volley.ee. Rahvaliigasse registreerimine lõppeb 6. oktoobril.

Eelmisel aastal osales Credit24 Rahvaliigas 187 võistkonda.

Kommenteeri uudist

Algas registreerimine Credit24 Rahvaliigasse