18.05.201810:05
Kiili ja Austria tüdrukud 2016. aastal

Kiili Gümnaasium soovib osaleda rahvusvahelisel koolidevahelisel MM-il Tšehhis, kus löövad kaasa erinevate riikide koolide esindusvõistkonnad. Selleks, et noored ka platsile saaksid joosta, on neil vaja rahalist toetust. Projekti saab toetada Stardipaik.ee koduleheküljel SIIN.

Võistlused toimuvad Tšehhis Brnos 2. kuni 10. juunini. Osaleda tohivad 2000.-2003. aastal sündinud õpilased, kes õpivad kõik ühes koolis. Eesti Koolispordi Liit on andnud õiguse võistlustel osaleda Kiili Gümnaasiumi tüdrukutele ja poistele.

Projekt annab hea võimaluse esindada Eesti koolisporti rahvusvahelisel tasemel ja võimaldab õpilastel saada rahvusvahelise kogemuse, kohtudes erinevate võistkondadega üle kogu maailma. Nii tüdrukute kui poiste arvestuses osaleb 30 erineva riigi võistkonda. Juba on loositud ka alagrupid ja Eesti poisid kuuluvad ühte alagruppi Hiina, Tšehhi ja Lätiga. Tüdrukud mängivad Saksamaa, Poola ja Hong Kongiga.

Kõikide toetajate vahel loositakse välja mitmeid auhindu. Täpsem info võistluste kohta on kättesaadav SIIN. Iga kahe aasta tagant toimuvad võistlused leidsid eelmine kord aset Serbia pealinnas Belgradis, kus Kiili poisid saavutasid 24. ja tüdrukud 21. koha. 

Kommenteeri uudist

Aita Kiili Gümnaasium koolide MM-ile