27.12.201822:45

"EV100 Spordiaasta Tähed 2018" auhinnagalal kuulutati välja Eesti lõppeva aasta parimad sportlased ja treenerid. Eesti aasta treeneri auhinna pälvis teist aastat järjest võrkpalli rahvusmeeskonna peaatreener Gheorghe Creţu.

Poolas oma koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia juures viibiv Gheorghe Creţu saatis oma tänusõnad video vahendusel. «Olen väga liigutatud, sest see on suur au saada valituks teist aastat järjest. Ma ei oodanud seda. See on autasu nii võrkpallile, meeskonnale kui fännidele. Fännid toetavad meid nii rasketel kui headel aegadel. Te olete imelised. Kõik üle maailma teavad, kuidas te meie poisse toetate. Te annate meile unustamatuid emotsioone. Aitäh selle imelise autasu eest. Loodan kogu südamest, et uuel aastal oleme Euroopa meistrivõistlustel võimelised saavutama veelgi enamat,» ütles peatreener.

Galal kuulutati välja ka Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali 2018.a aastapreemiate laureaadid. Aastapreemia pälvisid seitse spordivaldkonnas tegutsevat inimest. Teiste seas pälvis aastapreemia ka Ellen Liik – Eesti võrkpalli pikaajaline edendaja koondise mängijana, võrkpallitreenerina, õppejõuna ja koolitajana ning õppematerjalide looja.

Aasta parimad:

Aasta meessportlane: Magnus Kirt

Aasta naissportlane: Saskia Alusalu

Aasta võistkond: Ott Tänak – Martin Järveoja

Aasta treener: Gheorghe Creţu

Aasta noorsportlane: Kelly Sildaru

Kommenteeri uudist

Aasta treener 2018 on Gheorghe Creţu!