Tallinna Ülikool (Foto: Gertrud Alatare)

Naiste Liigade jaanuarikuu parimaks mängijaks valiti Tallinna Ülikooli libero Kristi Nõlvak, kelle suurepärane tegutsemine aitas koduklubil neljast Balti liiga mägust võiduni jõuda kolmes.

Jaanuarikuu parim mängija võttis kohtumises lätlannade Jelgavaga vastu 21 ja RSU/MVS-iga 9 pallingut, näidates seejuures parimat 71,4-protsendilist ja 66,7-protsendilist täpsust. Mõlemad nimetatud vastasseisud lõppesid TLÜ 3:0 võiduga.

Suure koormuse sai Nõlvak 3:2 võidumängus tiitlikaitsja TK-Kaunas ASU vastu, kui leedulannad suunasid kaitsespetsialistile 33 pallingut. Kindlalt tegutsenud Nõlvakul probleeme ei tekkinud, lõpetades mängu 81,8-protsendilise täpsusega. Veelgi silmapaistvam oli jaanuarikuu parima mängija vastuvõtt teise Leedu võistkonna Alytaus-Jotvingiai vastu. Siis oli Nõlvaku täpsus 23 vastuvõtu juures 91,3%, kuid geimivõiduni TLÜ ei jõudnud.

Jaanuaris pidas TLÜ ühe mängu ka naiste Meistriliigas, kui kolmes geimis oldi üle Audentese SG/ Noortekoondisest. Kahes esimeses geimis kaasa teinud Nõlvak näitas kümne vastuvõtu juures 80-protsendilist täpsust.

Oktoobris valiti parimaks mängijaks TTÜ/Tradehouse`i nurgaründaja Hanna Pajula, novembris Tartu Ülikool/Eedeni sidemängija Liis Noormets ja detsembris TTÜ/Tradehouse`i temporündaja Heleene Hollas. Kuu parimale mängijale paneb auhinna välja 4Teams