Pildid / - - - evf-stenesna-header

"Sten Esna vs muu maailm" on ennustusvõistlus, kus Eesti rahvuskoondise endine mängija Sten Esna üritab võimalikult täpselt ennustada Credit24 Meistriliiga mängude tulemusi. Selleks, et Sten ennast oma ekspert-ennustaja rollis liiga mugavalt ei tunneks, esitab talle igal nädalavahetusel väljakutse mõni tuntud, samuti võrkpalliga sina peal olev, inimene.

Hooaja lõpus lööme punktid kokku ja siis selgub kas peale jäävad Steni võrkpalliteadmised või "võrkpallisõprade all stars'i" meeskonnatöö.

-----------------------------------------------------------------------------------

Peale kahte vooru juhib Credit24 Meistriliiga ennustusvõistlust "Sten Esna vs. muu maailm" Sten skooriga 17:13. Selleks, et külalisennustajad saaksid eksperdiga vahet vähendada, kutsusime seekordsesse vooru Esnale vastaseks mehe, kes ise väga sportlik pole, aga oma pika ajakirjanikukarjääri jooksul on ta juhtinud näiteks ka Eesti Päevalehe sporditoimetust.

Saage tuttavaks, meie ennustusvõistluses esitab Stenile väljakutse ajalehe Postimees uuriva toimetuse juhataja Risto Berendson! Mees, kes tema enda sõnul nooruspõlves Saaremaal sidemängijana võrkpallitrennis käies hoidis vahetusmeeste pingil hilisemat rahvuskoondise sidemängijat Veiko Lemberit.*

*Tõe huvides olgu märgitud, et eelpoolmainitud väitele pole me võrkpalliringkondadest kinnitust saanud

 Pildid / - - - Risto berendson ja MishaSelle nädalavahetuse ennustusmängu 6 vastasseisu:

Laupäeval, 21. oktoobril

RTU/Robežardze - Selver Tallinn

Sten: 1:3 - Hoian pöialt ja usun, et Selver võtab hooaja esimese võõrsil võidu.

Risto: 2:3 - Tabeliseisu  arvestades ennustamiseks keeruline paar. Selveril on küll noor koosseis, kuid paar „mängumeest“ on satsis ikka alles. Nii et asjad hakkavad paremaks minema. Et mäng toimub Lätis, siis jokkeriks saab Selveri lätlasest treener, kellele ambitsiooni täis meeskond võidu välja kangutab. Nii et Selver võtab raske võidu.

Saaremaa VK - SK Jekabpils Lūši

Sten: 3:0 - Saaremaa võidus ei tohiks tekkida kahtlust.

Risto: 3:0 - Olles „uuriva ajakirjanikuna“ kursis infoga, kes on see salapärane Saaremaa võrkpalliklubi suurrahastaja, pean avalikkusele ootusi petma – lugu pole pooltki nii huvitav, kui kõrvalt paistab. Kuid põnevuse ülalhoidmise nimel jätan selle nime saladusse, sest nii saab liiga uustulnuk ajakirjanduses „pinget“ ülal hoida. Ma ei ole ilmselt päris erapooletu, sest minu noorim õde on Saaremaa klubiga lepinguliselt seotud, kuid see on siiski lihtne koht ennustusega täppi panna. Ühegi saareta Lätimaa meeskond tunneb end Saaremaal kindlasti ebakindlalt ja kodumeeskond võtab veenva 3:0 võidu. Ma oleks ülimalt üllatunud, kui Saaremaa ei võidaks.

TTÜ - Daugavpils Universitate

Sten: 3:2 - Koduseinad aitavad TTÜ hooaja teise võidnuni!

Risto 3:1 - Koduseinad toetavad meie tudengeid ja siit tuleb võit.

(Halloo, kokku leppisite omavahel või? - toimetaja märkus)

 

Pühapäeval, 22. oktoobril

RTU/Robežardze - Järvamaa VK

Sten 3:1 - Usun, et tuleb pingeline lahing. Pakun võitjaks lõunanaabreid.

Risto 3:1 - Võit läheb lätlastele. Midagi pole teha, olles küll ise noorteklassis mängides ilmselt kõik mängud Paide käest väljakul tappa saanud, siis suures mängus jääb Järvamaal midagi puudu.

Elga-Master Idea Šiauliai - Pärnu VK

Sten: 0:3 - Arvan, et Pärnu peaks üle olema.

Risto 0:3 - Kõige lihtsam paar ennustada. Esiteks pole leedukad kunagi võrku osanud mängida, teiseks on Pärnus seda jälle kogu aeg osatud. Pealegi mängib neil nüüd satsis Kuressaarest, väikeselt Vete tänavalt otse minu naaberhoovist sirgunud Kevin „hirmushaamer“ Saar. Nii et 3:0 Pärnule.

TTÜ - SK Jekabpils Lūši

Sten: 1:3 - Kahte võitu TTÜ ei saa see nädalavahetus. Seega pakun võitjaks Jekabpilsi.

Risto: 3:2 - Et Esnat edestada, tuleb siin riske võtta, seepärast pakun võitu TTÜ-le.

 

Niisiis, mõlemad ennustajad on pea kõigi mängude võitjate ennustamisel ühel meelel, vaid pühapäevase TTÜ võidu ennustamisega võtab Risto teadliku riski. TTÜ võttis eelmisel aastal põhihooajal vaid 3 võitu, seega kui Janis Sirelpuu hoolealused mängiksid laupäeval ja pühapäeval kodusaalis nii nagu seda ennustab Berendson, oleks neil seekord juba viie mängu järel samapalju võite koos.

Tabeliliidritele Pärnu VK-le ja Saaremaa VK-le ennustavad mõlemad kindlaid võite.    

 

 

Esna

Berendson

õige tulemus

Laupäev, 21. oktoober

 

 

 

RTU/Robežardze - Selver Tallinn

1:3

2:3

 

Saaremaa VK - SK Jekabpils Lūši

3:0

3:0

 

TTÜ - DU

3:2

3:1

 

Pühapäev, 22. oktoober

 

 

 

RTU/Robežardze - Järvamaa VK

3:1

3:1

 

Elga-Master Idea Šiauliai - Pärnu VK

0:3

0:3

 

TTÜ - SK Jekabpils Lūši

1:3

3:2

 

Punktid  

 

 

 

Punktid kokku  

17

13

 

 

Õige võitja ennustamine annab 1 punkti. Täpse skoori ennustamine annab lisapunkti, s.t. et ühe mängu täpse ennustamisega on kokku võimalik teenida 2 punkti.