2019. aasta jaanuaris pidas Eesti rahvusmeeskond viimase mängu Euroopa meistrivõistluste valiksarjas, kui Tartus kohtuti Lätiga. Finaalturniiri pilet oli kindlustatud juba 2018. aasta lõpus. 2019. aastal osaleb rahvusmeeskond Euroopa Kuldliigas, mille finaalturniir toimub Tallinnas 21.-22. juunil. Suve teises pooles mängitakse EM-finaalturniiril. 

Sõpruskohtumised Rakveres:

16.05 kell 19:00 Eesti - Slovakkia (mitteametlik maavõistlus)

17.05 kell 18:00 Eesti - Slovakkia 

18.05 kell 17:00 Eesti - Slovakkia

Kuldliiga alagrupiturniiri ajakava:

25.05 Hispaania - Eesti

29.05 Horvaatia - Eesti

2.06 kell 20.00 Eesti - Holland (Tartu Ülikooli spordihoone)

8.06 kell 20.00 Eesti - Horvaatia (Tartu Ülikooli spordihoone)

12.06 Holland - Eesti

15.06 kell 20.00 Eesti - Hispaania (Tartu Ülikooli spordihoone)

Kuldliiga finaalturniiri ajakava:

21.06 kell 16.00 I poolfinaal
21.06 kell 19.00 II poolfinaal

22.06 kell 16.00 Pronksimäng
22.06 kell 19.00 Finaal     
22.06 kell ~21:00 Autasustamistseremoonia

Tartus toimuvatele mängudele saab pileteid osta SIIT. Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ning koha nelja seas tagab ka korraldaja ehk Eesti meeskonnal on koht nelja seas olemas.

Euroopa Kuldliiga Final Four'i piletid Saku suurhallis on seekord määratud istekohtadega. Otselink piletimüügikeskkonda: https://piletikeskus.ee/event/euroopa-kuldliiga-final-four

Rohkem infot Kuldliiga Final Fouri piletie kohta leiab SIIT.

Rahvusmeeskonna kandidaadid:

Sidemängijad: Kert Toobal (Lubini Cuprum, Poola), Markkus Keel (SK Posojilnica Aich/Dob, Austria), Robert Viiber (Odolena Voda, Tšehhi), Andres Toobal (klubita), Renet Vanker (Selver Tallinn).

Diagonaalründajad: Renee Teppan (Belchatowi Skra, Poola), Oliver Venno (Istanbuli Galatasaray, Türgi), Hindrek Pulk (Bigbank Tartu), Timo Tammemaa (Maaseiki Greenyard, Belgia; Tammemaa tegutseb diagonaalründaja kohal kuni 31. maini).

Nurgaründajad: Robert Täht (Izmiri Arkas Spor, Türgi), Andrus Raadik (Savo Volley, Soome), Kevin Saar (Luzerni Volley, Šveits), Rauno Tamme (Saaremaa VK), Kristo Kollo (VBC Mondovi, Itaalia), Märt Tammearu (Bigbank Tartu).

Temporündajad: Ardo Kreek (Pariisi Volley, Prantsusmaa), Andri Aganits (Maaseiki Greenyard, Belgia), Mart Naaber (Bigbank Tartu), Mihkel Varblane (Selver Tallinn), Henri Treial (VBC Mondovi, Itaalia), Timo Tammemaa (Maaseiki Greenyard, Belgia).

Liberod: Rait Rikberg (Bigbank Tartu), Silver Maar (Pärnu VK), Stefan Kaibald (Bigbank Tartu).

Varus: Oliver Orav (Selver Tallinn, diagonaalründaja), Johan Vahter (Saaremaa VK, libero), Alex Saaremaa (Bigbank Tartu, temporündaja).

Staff: Gheorghe Cretu (Peatreener), Rainer Vassiljev (Treener), Mirko Fasini (Treener), Alar Rikberg (Statistik), Gardo Maruste (Füsioterapeut), Mikk Pärn (Massöör), Robin Ristmäe (Mänedžer)

2019. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistumine

Sõpruskohtumised Türgis:

17.08 Türgi - Eesti

18.08 Türgi - Eesti

19.08 Türgi - Eesti

Sõpruskohtumised Soomes:

28.08 Soome - Eesti

29.08 Soome - Eesti

30.08 Soome - Eesti

Sõpruskohtumised Tallinnas:

04.09 Eesti - Valgevene
05.09 Eesti - Valgevene

Eesti alagrupimängude ajad EMil (kohalik kellaaeg):

13.09 kell 17.00 Eesti - Poola (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

14.09 kell 19.00 Eesti - Montenegro (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

15.09 kell 19.00 Tšehhi - Eesti (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

17.09 kell 20.00 Eesti - Holland (Amsterdam, Sporthallen Zuid hall)

18.09 kell 17.00 Ukraina - Eesti (Amsterdam, Sporthallen Zuid hall)

2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksari

B-alagrupp: Eesti, Iisrael, Läti

Tulemused:

19.08 Läti - Eesti 1:3 (22:25, 17:25, 25:22, 19:25)

Eesti meeskonna koosseis mängus Lätiga: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Oliver Venno, Ardo Kreek, Andri Aganits, Henri Treial, Timo Tammemaa, Kristo Kollo, Robert Täht, Andrus Raadik, Albert Hurt, Rait Rikberg, Silver Maar. Peatreener: Gheorghe Crețu; treener: Rainer Vassiljev; ÜKE treener: Mirko Fasini; füsioterapeut: Siret Kalbus; statistik: Alar Rikberg; mänedžer: Robin Ristmäe.

22.08 Eesti - Iisrael 3:0 (25:19, 25:21, 25:15)

Eesti meeskonna koosseis mängus Iisraeliga: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Oliver Venno, Ardo Kreek, Andri Aganits, Henri Treial, Timo Tammemaa, Kristo Kollo, Robert Täht, Andrus Raadik, Stefan Kaibald, Rait Rikberg, Silver Maar. Peatreener: Gheorghe Crețu; treener: Rainer Vassiljev; ÜKE treener: Mirko Fasini; füsioterapeut: Siret Kalbus; statistik: Alar Rikberg; mänedžer: Robin Ristmäe.

26.08 Iisrael - Eesti 1:3 (31:29, 15:25, 20:25, 18:25) 

Eesti meeskonna koosseis mängus Iisraeliga: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Oliver Venno, Ardo Kreek, Andri Aganits, Henri Treial, Timo Tammemaa, Kristo Kollo, Robert Täht, Andrus Raadik, Albert Hurt, Rait Rikberg, Silver Maar. Peatreener: Gheorghe Crețu; treener: Rainer Vassiljev; ÜKE treener: Mirko Fasini; füsioterapeut: Siret Kalbus; statistik: Alar Rikberg; mänedžer: Robin Ristmäe. 

6.01.2019 Eesti - Läti 3:0 (25:20, 25:11, 25:21)

Eesti meeskonna koosseis mängus Lätiga: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Oliver Venno, Ardo Kreek, Henri Treial, Timo Tammemaa, Mart Naaber, Kristo Kollo, Robert Täht, Kevin Saar, Rauno Tamme, Rait Rikberg, Silver Maar. Peatreener: Gheorghe Crețu; treener: Rainer Vassiljev; ÜKE treener: Mirko Fasini; füsioterapeut: Siret Kalbus; statistik: Alar Rikberg; mänedžer: Robin Ristmäe.

B-alagrupi lõppseis:

1. Eesti 12 punkti

2. Iisrael 3 punkti

3. Läti 3 punkti